Close
 
 
 

Політика Групи щодо повідомлення про неправомірну поведінку

 
 

Політика Групи щодо повідомлення про неправомірну поведінку

Треба мати мужність, щоб Повідомити про неправомірну поведінку. Ця Політика призначена допомогти вам в цьому, а також запевнити вас у надійності і конфіденційності процедур, які ми застосовуємо для розгляду ваших повідомлень.

 

Ми закликаємо вас повідомляти про порушення

Будь-яка особа, яка є працівником або співпрацює з Групою, повинна повідомляти про фактичну або потенційну неправомірну поведінку на робочому місці (що мала місце в минулому, відбувається у даний час або може мати місце в майбутньому), про яку їй стає відомо.

До числа таких осіб відносяться працівники, підрядники, тимчасові працівники, бізнес-партнери, клієнти, постачальники та їхні працівники.

You Speak We Listen We Act
Ви пові-
домляєте
Ми
слухаємо
Ми
діємо

 

Приклади неправомірної поведінки

Приклади неправомірної поведінки включать:
 • вчинення злочину, включаючи шахрайство, крадіжку, хабарництво і корупцію
 • створення загрози для здоров’я або безпеки людини, або завдання шкоди довкіллю
 • булінг, переслідування (включаючи сексуальне домагання) і дискримінація на робочому місці, сучасне рабство та інші порушення прав людини
 • неналежне ведення бухгалтерського обліку або підробка документів
 • інші порушення Стандартів або іншої глобальної політики, стандартів або принципів Групи
 • невиконання будь-якого юридичного зобов’язання в результаті будь-якої дії або бездіяльності
 • неналежне відправлення правосуддя
 • приховування будь-яких правопорушень

Неправомірна поведінка не включає в себе ситуації, коли співробітник незадоволений своєю посадою або відсутністю кар’єрного росту. Для вирішення подібних питань застосовується Процедура подання та розгляду скарг. Інформацію про те, як подати скаргу, можна отримати від Відділу кадрів.

Якщо ви є лінійним керівником, ви додатково зобов'язані повідомляти про будь-які порушення, що потрапляють у ваше поле зору. До осіб, які ігнорують такі порушення або зупиняють чи відмовляють інших повідомляти про них, може бути застосовано дисциплінарні заходи

 

До кого можна звернутися

Є декілька осіб, яким ви можете повідомити про проблему. Ви можете обрати ту особу, з якою вам буде найбільш комфортно спілкуватися:
 • Уповноважена посадова особа
 • представник Відділу кадрів або юрист Відділу з корпоративних та правових питань
 • ваш лінійний керівник
 • ви можете повідомити про проблему онлайн або телефоном (анонімно, якщо забажаєте) за допомогою наших конфіденційних та незалежно адміністрованих зовнішніх каналів повідомлення про неправомірну поведінку (Speak Up/Скажи)(www.bat.com/speakup ), які функціонують незалежно від керівництва

Функції Уповноважених посадових осіб Групи виконують чотири керівника вищої ланки Групи. Будь-який працівник може повідомити про проблему безпосередньо таким керівникам. Такими керівниками є:

 • Директор з питань ділової поведінки і дотримання нормативних вимог (AGC): Тамара Гіто [Tamara Gitto]
 • Секретар компанії "Бритіш Американ Тобакко пі.ел.сі." [British American Tobacco plc]: Пол МакКрорі [Paul McCrory]
 • Керівник Групи з питань внутрішнього аудиту: Грем Мунро [Graeme Munro]
 • Керівник Групи з питань винагороди: Джон Еванс [Jon Evans]

До них можна звернутися електронною поштою (gdo@bat.com), телефоном (+44 (0)207 845 1000) або в письмовій формі за адресою: British American Tobacco p.l.c., Globe House, 4 Temple Place, London WC2R 2PG.

 

Розслідування і конфіденційність

Незалежно від способу, який ви обрали для повідомлення про проблему, вашу особу буде збережено в конфіденційності, а повідомлену вами проблему буде розслідувано справедливо та об'єктивно.

У відповідних випадках ВАТ вживатиме заходів, які можуть включати застосування дисциплінарних заходів до відповідних осіб, якщо буде встановлено, що вони вчинили порушення Стандартів.

Якщо це доречно і доцільно, ви також отримаєте зворотний зв’язок про результати розгляду вашого повідомлення, якщо ми зможемо зв’язатися з вами.

Ви можете дізнатися більше про порядок передачі і перевірки ваших повідомлень з Процедури забезпечення дотримання Стандартів Групи.

 

Місцеві Уповноважені посадові особи і Процедура забезпечення дотримання Стандартів

Уповноважені посадові особи, які отримують повідомлення про проблеми, є у кожній компанії Групи.

Цю Політику доповнено Процедурою забезпечення дотримання Стандартів Групи, яка більш докладно описує порядок передачі на розгляд керівництву повідомлень про проблеми або порушення Стандартів, а також порядок їхнього розслідування.

 

Захист осіб, які повідомляють про порушення

Ви не зазнаєте жодних (прямих або непрямих) репресій у будь-якій формі за повідомлення про фактичну або потенційну неправомірну поведінку, навіть якщо виявиться, що ви помилилися.

Забороняється переслідування або репресивне ставлення до будь-якого працівника, який повідомляє про неправомірну поведінку. Такі дії становлять порушення Стандартів і будуть розглядатися як серйозне дисциплінарне порушення.

 

До кого можна звернутися

 • Ваш лінійний керівник
 • Керівництво вищої ланки
 • Юрист Відділу з корпоративних та правових питань вашої місцевої компанії
 • Директор з дотримання нормативних вимог: sobc@bat.com