Close
 
 
 

Фінансування політичних партій

 
 

Фінансування політичних партій

Якщо участь у політичній діяльності прямо дозволено місцевим законодавством і є загальноприйнятою в рамках місцевої бізнес-практики, вона повинна здійснюватись у жорсткій відповідності до законодавства і цієї політики (або еквівалентної місцевої політики)

 

Дозволена участь в політичній діяльності

Якщо це прямо дозволено місцевим законодавством, компанії Групи можуть фінансувати політичні партії та організації, передвиборні кампанії кандидатів на вибірні посади (фінансування кандидатів на державний пост у США суворо заборонено), за умови, що такі платежі:
 • не здійснюються з метою отримання будь-якої незаконної комерційної або іншої вигоди, або з метою вплинути на будь-яке рішення, яке приймається Публічним діячем, на користь будь-якої компанії Групи
 • не призначені для особистої вигоди їх одержувача або його сім'ї, друзів, пов'язаних осіб або знайомих

Компаніям Групи забороняється фінансувати політичні партії, якщо таке фінансування здійснюється з метою вплинути на Публічного діяча у вигляді вчинення ним певних дій або голосування ним за певне рішення, або з метою іншим чином забезпечити прийняття Публічним діячем рішення на користь компанії Групи.

Затверджуючи фінансування політичних партій, директорати компаній Групи повинні пересвідчитись, що таке фінансування відповідає цим вимогам і належним чином задокументувати це.

 

Жорсткі вимоги щодо отримання дозволів

Фінансування будь-якої політичної діяльності повинно бути:
 • прямо дозволено місцевим законодавством, при цьому цей факт підлягає підтвердженню незалежним юристом
 • повідомлено заздалегідь відповідному Регіональному керівнику з корпоративних та правових питань або особі, що обіймає еквівалентну посаду (відповідно до будь-яких вимог чинного законодавства, що регулюють питання громадянства осіб, яким дозволено брати участь у такій діяльності)
 • попередньо дозволено директоратом відповідної компанії Групи
 • належним чином задокументованим в облікових книгах компанії
 • зареєстровано, в разі необхідності, в державному органі

Необхідно дотримуватися жорстких процедур у випадку пропозиції фінансувати будь-яку організацію на території Сполученого Королівства або Сполучених Штатів Америки, яка бере участь в політичній діяльності (особливо якщо фінансування здійснюється Компанією Групи, що розташована поза межами зазначених юрисдикцій). Це пов’язано з тим, що законодавство має екстериторіальну дію і дуже широко визначає поняття "політична організація".

Фінансування політичних партій з-за кордону в США суворо заборонено, відтак необхідно уважно дотримуватися такої вимоги.

Перед здійсненням будь-якого фінансування політичних партій необхідно повідомити Директора Групи з питань ділової поведінки і дотримання нормативних вимог.

 

Особиста політична діяльність

Як громадяни, ми маємо право брати участь в політичних процесах. Як працівники, якщо ми беремо особисту участь в будь-якій політичній діяльності, ми:
 • повинні робити це у свій вільний час, використовуючи свої власні ресурси
 • звести до мінімуму ймовірність того, що наші власні погляди і дії будуть хибно сприйняті як погляди і дії будь-якої компанії Групи
 • повинні забезпечити, щоб наша діяльність не заважала нам виконувати наші обов’язки перед Групою

Якщо ми плануємо балотуватися або обираємося до державного органу влади, ми повинні завчасно повідомити про це лінійного керівника, обговорити з ним, чи впливатимуть наші службові обов’язки на нашу роботу, і співпрацювати з ним, щоб мінімізувати будь-який такий вплив.

 

Всі внески на фінансування політичних партій повинно бути прямо дозволено місцевим законодавством, при цьому цей факт підлягає підтвердженню незалежною юридичною консультацією

 

До кого можна звернутися

 • Ваш лінійний керівник
 • Керівництво вищої ланки
 • Юрист Відділу з корпоративних та правових питань вашої місцевої компанії
 • Директор з дотримання нормативних вимог: sobc@bat.com