Zrównoważony rozwój
Zobowiązujemy się do przestrzegania najlepszych praktyk w zakresie zarządzania środowiskowego i ograniczania wpływu Grupy na środowisko naturalne, zarówno w ramach naszej własnej działalności, jak i w naszym w szerszym łańcuchu wartości .
Wpływ na środowisko
Oczekujemy, że dostawcy będą określać istniejące zagrożenia, rozumieć je i aktywnie działać na rzecz unikania, minimalizowania i łagodzenia związanych z nimi konsekwencji dla środowiska naturalnego.
Tam, gdzie jest to wykonalne, powinno to obejmować ustanowienie polityki i systemu zarządzania środowiskowego.
Oddziaływanie na środowisko może obejmować (ale nie ogranicza się do) wpływ związany z emisją do powietrza, wody, ziemi i lasów, zużyciem materiałów, zużyciem zasobów naturalnych i praktykami dotyczącymi gospodarowania odpadami.
W stosownych przypadkach dostawcy powinni również wziąć pod uwagę ochronę bioróżnorodności, w tym zapobieganie wylesianiu i fragmentacji siedlisk oraz ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem.
Zarządzanie wydajnością
Tam, gdzie jest to wykonalne, oczekujemy, że dostawcy będą zarządzać, monitorować i prowadzić rejestr swoich wyników w zakresie ochrony środowiska.
Tam, gdzie jest to stosowne i wykonalne, powinno to obejmować ustalanie kluczowych wskaźników wydajności w celu pomiaru postępów w realizacji planów lub celów środowiskowych oraz stymulowania ciągłego doskonalenia.
Kwestie środowiskowe
Oczekujemy od dostawców uwzględnienia kwestii środowiskowych w zakresie projektowania ich produktów, prowadzonej działalności i/lub świadczenia usług.
W stosownych przypadkach powinno to obejmować przyczynianie się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez stosowanie mniejszej ilości materiałów pierwotnych i skończonych oraz projektowanie ponownego wykorzystania odpadów w celu dłuższego utrzymywania materiałów w użyciu.
Współpraca z Grupą
Oczekujemy od dostawców przekazywania naszej Grupie (na żądanie) dostępnych informacji dotyczących ich wyników w zakresie ochrony środowiska oraz rozsądnej pomocy w dążeniu do zmniejszenia wpływu naszych działań, produktów i usług na środowisko.
W stosownych przypadkach może to obejmować (między innymi) następujące aspekty:
- oceny cyklu życia produktów Grupy,
- dane i informacje dotyczące śladu odpadowego produktów Grupy,
- plany redukcji emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do emisji Grupy z Zakresu 3.
Czym są emisje z Zakresu 3?
Emisje dwutlenku węgla są podzielone na trzy grupy lub „Zakresy” przez Protokół Światowej Rady Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) dotyczący gazów cieplarnianych (GHG):
- Zakres 1 obejmuje emisje bezpośrednie ze źródeł własnych lub kontrolowanych przez firmę,
- Zakres 2 obejmuje emisje pośrednie z wytwarzania zakupionej energii elektrycznej, pary, ogrzewania i chłodzenia, zużywanych przez firmę, a
- Zakres 3 obejmuje wszystkie inne emisje pośrednie, które występują w łańcuchu wartości firmy, w tym zakupione towary i usługi.
Kontakt z Grupą
- Twój zwyczajowy kontakt w Grupie
-
Dyrektor Grupy ds. Zamówień:
procurement@bat.com -
Kanały zgłaszania nieprawidłowości (Speak Up):
www.bat.com/speakup