Close
 
 

Sesini Yükselt

 
Skip Breadcrumb

Breadcrumb

 

Görevi suistimal hakkında Sesini Yükseltmek cesaret isteyebilir. Sesini Yükselt politikası sesinizi yükseltmeniz için size destek olur ve endişeleriniz ile ilgili tutumumuz konusunda size güvence ve mahremiyet sağlar.

Yerel Atanmış Sorumlular ve SoBC Güvence Prosedürü

Dünya çapında yerel olarak görevlendirilen ve endişeleri dikkate almakla sorumlu Atanmış Yetkililerimiz bulunmaktadır.

Bu politika SoBC ihlali ile ilgili endişelerin ve iddiaların nasıl taşınacağı ve inceleneceği konusunda detaylı bilgilerin üzerinde yer alan Grup SoBC Güvence Prosedürü ile tamamlanmıştır.

Sizi Sesinizi Yükseltmeye davet ediyoruz

Grup ile veya Grup için çalışan ve iş yerinde (geçmişte, şu anda veya gelecekte olması muhtemel) gerçek veya şüpheli bir görevi suistimalden endişe duyan herkes Sesini Yükseltmelidir.

Görevi suistimal örnekleri:

 • hırsızlık, dolandırıcılık, rüşvet ve yolsuzluğu içeren cezai eylemler
 • bir bireyin hayatını veya güvenliğini tehlikeye atmak veya çevreye zarar vermek
 • iş yerinde zorbalık, taciz (cinsel taciz de dahil) ve ayrımcılık veya diğer insan hakları ihlalleri
 • muhasebede yolsuzluk veya evrakta sahtecilik
 • Grup ürünleri ile yasa dışı ticaret yapmak
 • diğer SoBC ihlalleri veya diğer küresel politika, prensip veya Grup standartları ihlalleri
 • herhangi bir yasal yükümlülüğe fiili veya ihmali bir şekilde uymamak
 • adli hata
 • herhangi bir görevi suistimali gizlemek
   
Görevi suistimale, çalışma pozisyonunuzdan veya kariyerinizin gidişatından memnun olmadığınız durumlar dahil edilemez. Bu gibi durumlar için şikayet prosedürleri mevcuttur ve şikayetin nasıl iletileceğine dair detaylar Interact üzerinde yer almaktadır.

Eğer bölüm yöneticisiyseniz, size iletilen herhangi bir endişeyi iletmek gibi ek bir göreviniz var demektir. İhlalleri görmezden gelenler veya düzeltmeyenler de disiplin tedbirleri ile karşı karşıya kalabilir.

Kimle konuşulabilir

Endişelerinizi dile getirmek için birçok seçeneğe sahipsiniz ve kendinizi en rahat hissedeceğiniz seçeneğe başvurabilirsiniz:

Aşağıda belirtilen dört üst düzey Grup şirket yöneticisi, Grup Şirket Sorumlusu olarak atanmıştır. Şikayeti olan herkes bu kişilere endişelerini doğrudan iletebilir.

 • Çalışma Standartları ve Uyum Grup Direktörü - Caroline Ferland
 • British American Tobacco p.l.c Şirket Sekreteri - Paul McCrory
 • İç Denetim Grup Direktörü - Graeme Munro
 • Teşvik ve Prim Grup Direktörü - Jon Evans

Bu kişilere (gdo@bat.com) mail adresine yazarak, (+44 (0)207 845 1000) nolu telefon numarasını arayarak veya British American Tobacco p.l.c., Globe House, 4 Temple Place, London WC2R 2PG adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

Soruşturmalar ve gizlilik

Sesinizi Yükseltmek için hangi yolu izliyorsanız izleyin, endişelerinizi tarafsız ve adil bir şekilde soruşturmak için kişisel bilgileriniz gizli tutulacaktır. Sizinle irtibata geçebildiğimiz takdirde, sonuçlarla ilgili ayrıca bir geri dönüş alacaksınız.

Sesini Yükselt yardım hattı, yönetimi bağımsız harici bir hizmet sağlayıcısı tarafından yönetilmektedir. Grup SoBC Güvence Prosedürü  ile endişelerinizi nasıl ilettiğimiz ve soruşturduğumuz ile ilgili detaylı bilgiyi.

Misillemeye izin verilmez

Gerçek veya şüpheli bir görevi suistimal için Sesinizi Yükselttiğiniz takdirde, ihbarınız yanlış bile olsa herhangi bir (doğrudan veya dolaylı) misillemeye maruz kalmayacaksınız.

Endişesini dile getirenleri taciz edenlere, bu bireylerin mağduriyetine sebep olanlara ve buna destek olanlara müsamaha gösterilmeyecektir. Bu tarz bir davranışın kendisi SoBC'nin ihlalidir ve ciddi bir disiplin meselesi olarak değerlendirilecektir.

Kime konuşmalı

Bölüm yöneticiniz
Üst yönetim
Yerel LEX Danışmanınız
Uyum Direktörü :
()